Vítejte u Depresivní rybičky

Vlny - Emoce

6. června 2018 v 20:10 | Depresivní rybička
Člověk je jako voda, vlní se. Jeho hladina se pohupuje do rytmu emocí. Stačí nepatrný pohyb a všechna ta vyrovnanost a úsilí je pryč. Je to kouzelné, ale zárověň tak zoufalé. Copak nemůžeme najít rovnáhu, která by byla stabilní? Pokud pokryje náš povrch led, jsme uvězněni sami v sobě. Pokud mráz zmizí, nemáme jistotu. Ty vlny píší náš osud. Podstatu nás samých. Pokud vlnobití uniknu, za co jako člověk budu stát, za co bude stát můj život.

Možná vám příjde, že až moc analyzuju naše bytí. A možná bych opravdu měla jen plynout s časem a nepozastavovat se. Víte, mám přesvědčení. Věřím, nebo spíš doufám, že každý náš výdech má svůj důvod a tajemný směr. Že každé mrknutí oka nás ovlivňuje a posílá dál. A pokud to není pravda a vše, co se nám děje, je jen hříčka několika náhod a nepodstatných kliček, jestli osud opravdu neexistuje, znamená to, že všechna přesvědčení jsou zbytečná. Že náboženství je jen blud a naděje lidí, kteří jsou stejní jako já. Nečekám, že můj život má speciální poslání a důvod. Myslím, že životy nás všech mají stejný směr a cíl. Proto jsme tu spolu. Život není soutěž, ale spolupráce. Je to štafeta, kterou nám vždy spoluhráč předá. Nevím, kolik poběžíme kol, kolik nás dohromady je ani co nás v cíli čeká, ale vím, že jeden z nás tam jednou doběhne, že přetrhne cílovou pásku a společně spočineme v radosti, že to úsilí nebylo zbytečné! A kdo ví, třeba po tomhle následuje další závod a větší výzva. A proto se snažím nebát vln. Každý náznak ledu se snažím utopit a pořádně tu hladinu rozhýbat. I když je to těžké a někdy si koleduju vylitím, nevzdávám se.
Máme klapky na očích a některé věci zkrátka nevidíme. Nebo nechceme vidět. Možná v životě není důležitý čas, pravda, emoce a další věci, kterýma se nejspíš budu dál zabývat. Možná stačí jen mít srdce na správném místě.
Krásný den!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Poustevnice, čarodějka Poustevnice, čarodějka | E-mail | Web | 7. června 2018 v 18:24 | Reagovat

Souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama