Vítejte u Depresivní rybičky

Cínový chlapec

1. listopadu 2015 v 15:37 | Depresivní rybička
Pod smutnou rouškou seděl v koutě chlapec, svíral v ruce cínového vojáčka a slzy se dotýkaly jeho tváře. Místností se rozhléhaly vzlyky a každá další ozvěna samoty ho rozesmutnila ještě více. Čekal, až ho někdo začne hledat, ale nikdo nechodil. Místo naděje nacházel jenom kousky chyb, které ho neopuštěly. Byl rozhodut, že už nikdy nevstane, že utichne svůj pláč a bude hnít tam, kam se dostal. Jeho nitro se pomalu zabarvovalo černou fixou, snad jen malá místěčka zůstala světlá... tak málo těch míst zbylo. Něco se stalo. Ale co to bylo, co se zlomilo?
Maminka stále nepřicházela. Jen vítr vanul z okna do místnosti a práskal dveřmi, snad na znamení, že chlapec není vítán. Objímala jej zima a on se cítil sám. Tak sám, jako opravdu byl. Po nekonečných hodinách smutku vstal, smetl ze sebe prach a položil vojáčka na okenní parapet. Pomalými kroky a hlavou v dlaních se blížil ke dveřím, ta trasa se zdála nekonečná. Svět se náhle roztočil a bylo těžké se udržet na nohou, podlomila se mu kolena, upadl. Nemohl se hnout, sotva popadal dech. Od úst mu stoupala pára a on věstil konec. Společností mu byla ubohost a nikdo ho nezachraňoval. Marnými pokusy se snažil zvrátit osud, který mu byl přidělen. Chtěl jít dál, ale jakmile se napřímil, upadl. Chtěl křičet o pomoc, ale jeho rty vydávaly jen sykavou melodii strachu. Každým dalším bolestivým nádechem očekával, jak padne opona a jeho příběh se ukončí.
Zafoukal vítr a vojáček upadl z rámu na tvrdou zem. Neslyšel potlesk, ale bylo mu hořce krásně. Prach, v kterém ležel, se stal jeho posvátným lůžkem. V té mrazivé noci se stal tím, kým opravdu chtěl - vysvobozeným.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 šílená kokoska šílená kokoska | E-mail | Web | 1. listopadu 2015 v 16:20 | Reagovat

Týjo, to je hustý! :O Krátké, v podstatě bez děje, ale prostě je to dobrý! :)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 1. listopadu 2015 v 17:13 | Reagovat

Nádherný článek, máš můj obdiv. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama